Toksyny – jak się przed nimi uchronić?

Wszystkie rodzaje zatrucia jadem kiełbasianym są sytuacjami, jak również może być niebezpieczne, jeszcze szczególnie botulizm pokarmowe jest zdrowia i odnowy biologicznej awaryjne, ponieważ zatrucie może odnosić się do wielu osób jednocześnie.

Pozwalają nam z zbiór często zadawanych pytań, w odpowiedzi na jedną z najbardziej typowe wątpliwości odnoszących się do botulinowej zanieczyszczenia zatrucia.

Gdzie można odkryć toksyny?

Pokarmy, które nie umożliwiają rozwój zatrucie jadem kiełbasianym, jak również są tak pewne, są zachowywane wszystkie normalnie kwaśne lub (na przykład sos pomidorowy a także ocet), utrzymuje wykonane z wysokiej ostrości cukru (galaretki, a także dżemy) lub soli (konserwy w solance). Wszystkie inne konserwy do upewnij się, że wezwanie do sterylizacji leczenie, które nie mogą być wykonane w rezydencji, ale tylko na obszar przemysłowy. Dla tego czynnika wiele przypadków zatrucia jadem kiełbasianym jest podłączony do puszki produkcji mieszkalnych i obejmuje również rzadko Fast- foodów.

Jak można powiedzieć, jeśli dana osoba ma dolegliwości toksyny zatrucia skargi?

Kilka godzin po spożyciu toksyny może utworzyć jelit oznaki i objawy, które są zwykle nie ze względu na działanie jeszcze inne mikroorganizmy w żywności. Charakterystyczne objawy zatrucia jadem kiełbasianym pojawiają się zazwyczaj w ciągu o 24-72 godzin od spożycia zanieczyszczonej żywności jak również jak składają się z widoku, problemy koncentrując się, problem utrzymania powieki otwarte, cera naczynkowa studentów, trudności w połykaniu, całkowicie suchość w ustach i również nieprawidłowości.

Jak to obchodzi?

Toksyna botulinowa jest jednym z najbardziej szkodliwych trucizn wszystkich naturalnych. Terapia z surowicy jest skuteczne tylko w pierwsze dni po spożyciu zakażonej żywności, jak to działa na zanieczyszczenia, który jest dystrybucja poziom we krwi, a także ma żadnego wyniku na toksycznych substancji, która faktycznie obecnie birmańskiemu zakończeń nerwowych.

Wrzenia chroni przed zagrożeniami?

Wrzenia (osiągając 100 ° C) jako środek z puszkowanej żywności nie jest odpowiednie, aby zniszczyć przetrwalniki, jak również chronią przed, tak, że może zwiększyć i również wygenerować toksycznych substancji. Gotowanie może mieć niekorzystny wpływ jak zwiększa zdolność kiełkowania zarodników i również eliminuje wszystkie bakterie naturalnie obecne w zachowanych (rywali Botox), tak o kultywowanie rozwoju zatrucia jadem kiełbasianym. Podobnie wrzenia powietrze z żywności i płynu i promuje na początku.

Parze choć toksycznych substancji, tak gotować przez 5-10 min, sprawia, że podejrzane to (chwilowo) bezpieczny pod warunkiem że, a następnie od razu spożywane. Natychmiastowego użycia faktycznie nie zezwala zarodniki, które mogą być obecne w chroni do generowania i po raz kolejny kiełkują zanieczyszczeń.

Domowe sposoby

Ocet powinien być przygotowany przez gotowanie warzyw z do 50% wody, a także 50% ocet (uczynić stosowanie octu, który zawiera co najmniej 5% kwas octowy to jest zaznaczone na etykiecie). Drenażu z rur, a także suche pokryty tkaniną. Następnie wlać olej i okładka, pozostawiając przestrzeń między olej, a także poziom pokrywa kilku centymetrów. To ważne, że warzywa są objęte w całości przez olej (spożywcza istnieją elementy dystansowe, który może służyć do uniknięcia warzywa pochodzą z oleju). Jeśli jednak domowe sposoby zawodzą lepiej sięgnąć po te sprawdzone, czyli tabletki na pasożyty Detoxic, o którym również pisaliśmy na naszej stronie.

W odniesieniu do puszki w solance, aby użyć środka płyn składający się z co najmniej 15% gotowania sól (150 g soli na litr wody). Niezwłocznie przed spożycie może być czyszczone świeżą wodą, aby wyeliminować nadmiar soli.

A także jeśli chodzi o wspaniałych chroni, galaretki i również zacina?

Galaretki i dżemy powinno być wykończone tradycyjnych receptur, które pociąga za sobą korzystanie z owoców, jak również cukier w ilości równoważnej. Drobne zawartości cukru może włączyć zmiany utrzymuje, choć niekoniecznie na wydatki. Jeśli chodzi o, który znacznie zostały zgodne z bieżącego wątku, w domu należy przygotować jak również porcjowania w plastikowe kubki do zamrożenia. Przed użyciem rozmrażanie niezbędna ilość i przechowywać także wszelkiego rodzaju nadmiar w lodówce, konieczności opieki spożywać je jak najszybciej (w ciągu 3-4 dni).

Pokarmy, które nie umożliwiają rozwój zatrucie jadem kiełbasianym, jak również są tak pewni są wszystkie zachowane lub normalnie kwaśne (na przykład sos pomidorowy i również ocet), przetwory z wysokiej ostrości cukru (galaretki, a także dżemy) lub soli (konserwy w solance). Wszystkie inne konserwy do niektórych wymaga sterylizacji leczenia, które nie mogą być wykonane w domu, jeszcze tylko na obszar przemysłowy. Z tego powodu wiele sytuacji zatrucia jadem kiełbasianym jest powiązana z ananasów produkcji mieszkalnych jak również rzadko tylko pociąga za sobą złom żywności.

Podsumowanie wiadomości dotyczących toksyn

Charakterystyczne oznaki zatrucia jadem kiełbasianym zwykle pojawiają się w ciągu około 24-72 godzin od spożycia zanieczyszczonej żywności i składają się z na widok, problem z koncentracją, problem, trzymając powieki otwarte, cera naczynkowa studentów, trudności w połykaniu, całkowicie suchość w ustach i nieregularne wypróżnienia. Gotowanie może mieć niekorzystny wynik, ponieważ zwiększa zdolność kiełkowania zarodników i również zabija wszystkie bakterie naturalnie obecne w zachowane (potencjalni konkurenci Botox), mających na celu wspieranie rozwoju zatrucia jadem kiełbasianym.

Dodaj komentarz